גירים לרכב

גירים - על תפקיד הגיר, על הבעיות ועל הפתרון

כשקונים רכב חדש לא חושבים על היום שבו נצטרך להחליף את הגיר ברכב, אך זה יכול לקרות גם כאשר קונים רכב חדש, במיוחד אחרי נסיעה של מאות קילומטרים, ובמיוחד כאשר קונים רכב מיד שנייה. כאשר מגיע היום שבו צריך להחליף את הגיר הישן בגיר חדש, חשוב לפנות אל חברה אמינה המספקת חלקי חילוף איכותיים כדי שהרכב שלכם יוכל להמשיך לנסוע בבטיחות עוד שנים רבות. חברת "היפר חלף בע"מ" צברה מוניטין של למעלה משלושה עשורים, אינספור לקוחות מרוצים, בעלי מוסכים, חברות ולקוחות פרטיים, נהנים משירות אדיב ומקצועי, מגירים וחלפים איכותיים וממחירים אטרקטיביים.

גירים - כל מה שצריך לדעת על הגיר

החלק הכי חשוב ברכב הוא הגיר. זוהי תיבת הילוכים בעלת מערכת של גלגלי שיניים המחוברת לגלגלי הרכב שלנו, מניעה אותם ואחראית על התנועה, האצה והאטה. כאשר אנו מורידים או מעלים הילוך, גלגלי השיניים מאיצים או מאטים את סיבובי הגלגלים בהתאם להילוך שבחרנו.

כמו כל חלק ברכב, גם מצב הגיר מושפע ממספר הקילומטרים שהרכב עובר. ככל שהרכב נוסע מספר גדול יותר של קילומטרים, כך הבלאי גבוה יותר.

יש סימנים המעידים על התבלות הגיר כמו רעשים מוזרים, הרכב מניע אבל לא זז, השמן בצבע שחור, נדלקות נורות אזהרה, נזילות של שמן במקום החניה, ריח של משהו שרוף באוויר, חריקות בעת העברת ההילוכים וקושי בהעברת ההילוך. כל הסימנים האלו מעידים כי קיימת בעיה בגיר.

יש לי בעיה בגיר, מה עושים?

  • כאשר יש בעיה חמורה בגיר, יש צורך בפעמים רבות להחליף את הגיר.

  • אפשר להחליף את הגיר בגיר משומש מייבוא, אפשר להחליף בגיר מפירוק מקומי, אפשר לשפץ את הגיר ואפשר לקנות גיר חדש מהיבואן, אך בדרך כלל המחיר הגבוה מאוד של קניית גיר מהיבואן הופך את העסקה ללא כדאית ולא רלוונטית.

  • אם החלטתם לקנות גיר מייבוא או מפירוק חשוב לשים לב לאותיות המוטבעות על הגיר בחלקו העליון. האותיות כתובות בלועזית והם מסמנות את הדגם של הגיר. חשוב להקפיד על קניית גירים לדגם הייחודי של הרכב שלכם. גיר לפולסווגן גולף אלף שש מאות סמ"ק, לדוגמה, דומה מאוד לגיר של גולף אלפיים סמ"ק. אפשר להרכיב את הגיר המתאים לדגם של אלף ושש מאות סמ"ק בקלות בדגם של אלפיים סמ"ק, אבל הרכב לא ייסע היטב, יאבד כוח ויאיץ את הבלאי. כאשר קונים גירים חלופיים, חשוב לשים לב שאתם קונים אותם ממקום מורשה ומסודר המוכר חלקי חילוף אמינים, לא גנובים ולא מוברחים, ושאתם מקבלים אחריות מלאה על הרכב.

  • ב"היפר חלף ירושלים" מוכרים גירים לכל דגמי הרכבים ומרכיבים מנועים וגירים ללקוחות פרטיים . ההרכבה מתבצעת על ידי צוות מקצועי ומיומן שצבר אלפי שעות עבודה בתחום. אנו מעניקים שלושה חודשי אחריות על העבודה.

4.3/5 - (3 votes)

Share on Facebook