מדחסים לרכב

מדחסים – בהיפר חלף תמצאו עשרות סוגים של מדחסים, אחד מהם יתאים גם לכם!

למדחסים יש תפקיד חשוב ומרכזי במערכת מיזוג האוויר של הרכב. כאשר המדחס התקלקל, כל מערכת מיזוג האוויר ברכב מושבתת. מיזוג אוויר ברכב בחודשי בקיץ בישראל זו לא רק איכות חיים, זו בטיחות. כדי להתרכז בנסיעה, להימנע מטעויות העלולות לגבות מחיר יקר וליהנות מהנסיעה חייבים מערכת מיזוג אוויר שתפעל היטב. התקלקל לכם המדחס? אל תהססו, פנו אל הטובים ביותר. רק מדחס איכותי יפעיל היטב את מערכת מיזוג האוויר. צוות העובדים ב"היפר חלף ירושלים" ממתין לכם עם עשרות סוגי מדחסים המתאימים לכל סוגי הרכב. צרו קשר, נשמח לסייע ולעזור.

כל מה שצריך לדעת על מדחסים

אין הרבה חוויות יותר מעיקות על הנהגים בישראל מאשר נהיגה בימים חמים עם רכב לא ממוזג. למדחס תפקיד מרכזי במערכת פעולת מיזוג האוויר. פעולתו מתבצעת באמצעות יניקה של הגז במערכת המיזוג ודחיית הגז שוב למערכת.

סוגי המדחסים תלויים ביצרן הרכב, בדגם הרכב ובסוג של המנוע. כאשר קונים מדחסים לרכב חשוב להקפיד כי המדחס שאותו אתם קונים מתאים בדיוק לדגם ולגודל המנוע של הרכב שלכם. אם ההתאמה לא תהיה מלאה, מערכת המיזוג לא תפעל היטב.

על מערכת קירור האוויר ברכב אחראים מספר גורמים, מדחס, גז, מייבש, מאדה, מאווררים, צנרת, תרמוסטט, שסתום התפשטות ומערכת פיקוד השולטת ומווסתת את כל הפעולות. כאשר גורם אחד אינו עובד היטב, המערכת לא מקררת טוב ולפעמים גם לא מקררת בכלל.

כאשר אתם מפעילים את המזגן ברכב, אתם מפעילים את המדחס אשר מעביר גז ליחידת המעבה. הגז עובר בצינורות, הופך לנוזל, מגיע לשסתום ההתפשטות הממוקם לפני יחידת הקירור. השסתום מרסס את הנוזל אל תוך המאדה ועקב שינוי לחץ הוא יוצא בצורת גז קר, עובר סירקולציה וזורם אל תא הנוסעים דרך פתחי האוורור.

את פעולת המדחס אפשר לדמות למנוע רכב. כמו שמנוע רכב נשחק ומאבד מכוחו, כך גם המדחס עלול להישחק.

למדחס יש מערכת שימון עצמאית. הוספות תכופות של גז ללא הוספת שמן עלולה לגרום למדחס נזק בלתי הפיך ולהביא להחלפתו.

אם המוסכניק אומר לכם שצריך להחליף מדחס, כדאי לבקש חוות דעת נוספת ממוסך נוסף. אם שתי חוות הדעת מצביעות על הצורך בהחלפת מדחס, אין ברירה אתם חייבים להחליף אותו גם אם עלות ההחלפה גבוהה.

ב"היפר חלף ירושלים" צברו ניסיון של שלושים וחמש שנים בתחום חלקי חילוף לרכב. צוות החברה ישמח לייעץ לכם ולהמליץ על המזגן המתאים ביותר עבורכם.

4.7/5 - (3 votes)

Share on Facebook