מנועים לרכב משומשים

מנועי דיזל ובנזין - לא חשוב איזה מנוע אתם מחפשים, תמיד כדאי לפנות להיפר חלף!

חברת "היפר חלף ירושלים" מספקת מנועי דיזל ובנזין לכל סוגי הרכבים, לכלי רכב אירופאים, לכלי רכב יפניים, לקוריאניים לאמריקאים ועוד עם אפשרות להתקנה במקום. החברה מעניקה אחריות של שלושה חודשים לכל מנוע דיזל או בנזין. שלושים וחמש שנות עבודה בפירוק ובמכירת חלקי חילוף לרכב העניקו לחברה מוניטין רב ואינספור לקוחות מרוצים. מחפשים מנועי דיזל ובנזין? מצאתם! צוות החבר ממתין לכם, שמח לייעץ ולעזור.

מנועי דיזל ובנזין - כל מה שחשוב לדעת

מנוע הבנזין הומצא בשנת 1876, אך מאחר והוא לא התאפיין ביעילות רבה, בהתאם לטכנולוגיה של אותה תקופה, התעורר צורך במנוע חזק ויעיל יותר, ועל הצורך הזה ענה רודולף דיזל, מהנדס גרמני, בשנת 1892 כאשר המציא את מנוע הבנזין.

מנוע בנזין מנצל את התערובת של האוויר והמים. הוא דוחס את התערובת ומצית אותה. לעומתו, מנוע הדיזל שואב רק אוויר, דוחס אותו ורק אז מזריק את הדלק. החום באוויר הדחוס גורם להצתת הדלק במהירות.

מנוע הבנזין משתמש בקבורטור שבאמצעותו נוצרת התערובת של הדלק והאוויר עוד לפני שהאוויר נכנס אל הצילינדר. לחילופין, מנוע הבנזין יכול להשתמש בהזרקת דלק שבאמצעותה מוזרק דלק לשסתום מיוחד על הצילינדר. כיום כל דגמי המכוניות משתמשים בהזרקת דלק ישירות לצילינדר.

לכל סוג של דלק יש ריח שונה, דלק הדיזל הוא כבד ושמנוני ונקודת הרתיחה של גבוהה יותר אפילו מנקודת הרתיחה של המים בשל משקלו הגבוה. הדיזל גם מתאדה לאט יותר, הוא מצריך פחות זיקוק ומחירו נמוך יותר.

מנועי דיזל ובנזין - כל היתרונות והחסרונות

היתרון הגדול של מנוע הדיזל הוא החיסכון בדלק. החיסכון בדלק במנועי דיזל יכול להגיע עד לשלושים אחוז מאשר במנועי בנזין. מכונית המונעת בדלק בנזין צורכת בממוצע ליטר דלק עשרה קילומטרים ואילו מוכנית המונעת בדלק סולר עשויה לצרוך ליטר דלק על כל חמישה עשר קילומטרים ואפילו יותר.

מנוע הדיזל מעביר את כוח המנוע אל הכביש יותר מאשר מנוע הבנזין. מנועי הדיזל נחשבים לאמינים יותר, הם מאריכים חיים יותר ממנועי הבנזין, אך חוויית הנהיגה בהם פחות ספורטיבית והם מתאימים במיוחד לנסיעה למרחקים ארוכים ולמכוניות המיועדות לעבודה.

מנועי הדיזל מרעישים יותר מאשר מנועי הבנזין ומפיצים ריח לא נעים. בעבר זה הורגש מאוד, אך בשנים האחרונות עם התקדמות הטכנולוגיה הם מרעישים פחות וכמעט ולא מפיצים ריח. ברכבי פרימיום כמו דגמי מרצדס למשל, כמעט ואי אפשר להבחין בין מנועי דיזל לבין מנועי בנזין.

לא משנה באיזה רכב אתה נוסע, לא חשוב איזה מנוע יש לרכב, דיזל או בנזין, בכל פעם כשאתם צריכים להחליף מנועי דיזל ובנזין, יש לכם רק כתובת אחת: "היפר חלף בירושלים". בחברה מבצעים הרכבת מנועים ללקוחות פרטיים על ידי צוות עובדים מיומן ומקצועי. ההרכבה כוללת החלפת שמנים, גומיות, פילטרים ועוד. הלקוחות מקבלים שלושה חודשי אחריות על העבודה.

5/5 - (2 votes)

Share on Facebook