רדיאטורים לרכב

רדיאטורים – כל מה שצריך לדעת!

תפקיד הרדיאטור הוא לקרר את המנוע, כאשר הרדיאטור אינו עובד ואינו מקרר את המנוע, זה עלול להסתיים בנזק בלתי הפיך למנוע, בעוגמת נפש ובהוצאות כספיות גדולות. הרדיאטור שלכם הפסיק לעבוד? מחפשים רדיאטור חדש? ב"היפר חלף ירושלים" מספקים רדיאטורים לכל סוגי הרכב, רדיאטורים איכותיים ובמחירים אטרקטיביים. צרו קשר עוד היום, צוות החברה ממתין לפנייתכם.

נא להכיר - רדיאטור

הרדיאטור הוא אחד הרכיבים החשובים ביותר של כל רכב. הוא מקרר את המנוע באמצעות צינון ממוקד של הנוזלים העוברים בצינורות. כאשר הרדיאטור לא פועל באופן תקין, המנוע מתחיל להתחמם ועלול להיגרם לו נזק בלתי הפיך. לכן ברגע שאתם שמים לב לשינויים ולעליות בלוח המחוונים, חובה לעצור את הרכב ולבדוק את הסיבה.

רדיאטורים בנויים ממספר צינורות משולבים העומדים על רשת ועל צלעות קירור. הרדיאטור נמצא בחזית הרכב והוא חשוף לזרימה ממוקדת של אוויר תוך כדי הנסיעה. זרימת האוויר מסייעת לצינון נוזלי הקירור הנמצאים בצינורות הרדיאטור. גם המאוורר החשמלי המחובר למד האוויר מתחיל לפעול באופן אוטומאטי כאשר הטמפרטורה של נוזלי הקירור עולה.

הרדיאטור, כמו חלקים נוספים ברכב, סובל מבלאי טבעי לאחר מספר שנים של שימוש אינטנסיבי. סדקים, דליפות וסתימות הם בין הגורמים העשויים לפגוע בפעולת הרדיאטור ולהפסיק לצנן את הנוזלים. פגיעה ברדיאטור עלולה להוביל לייבוש הגומיות, להתאדות נוזלי הקירור והכי גרוע, לנזק חמור במנוע, לעתים בלתי הפיך.

מחסור בנוזלים ברדיאטור עלולים להיות הרסניים ולגרום לנזקים ברדיאטור. כדי להקדים רפואה מכה חשוב לבדוק את מפלס המים במערכת בכל מספר שבועות. אם אינכם יודעים לבדוק, אתם יכולים לבקש עזרה בכל מוסך או גם בתחנות הדלק. אחת לחמישים אלף קילומטר, חשוב לעשות ניקוי כללי לרדיאטור, גם אם מבחוץ הוא נראה תקין.

רדיאטור לא מחליפים לפי הספר. בעלי רכבים שונים יוכלו לספר לכם על רדיאטורים איכותיים שטופלו היטב והחזיקו מעמד שנים רבות, אך יש מספר סיבות שמחייבות החלפת רדיאטור.

מתי מחליפים רדיאטור?

  • כאשר הרדיאטור נפגע בתאונה או שקיבל מכה, כאשר הוא מתחמם על אף שיש בו מים או כאשר המאוורר שלו הפסיק לפעול.

  • כאשר מחליפים רדיאטור חשוב לקנות רדיאטור בבית טוב. הרדיאטור צריך להתאים לסוג הרכב וחשוב לקבל עליו אחריות.

5/5 - (2 votes)

Share on Facebook